Airsoft Portal

Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Airsoftové zbrane

Well G3 SAS

STTI start
Nejdříve bych si vypůjčil ze stránek bohemia airsoft co to vlastně znamená "start" za značkou STTI. Plnohodnotné zbraně označuje firma "SRC". Tak tady je oficiální popis:
Základní provedení elektrické airsoft zbraně kompatibilní se standardem zbraní AEG. Dostřel zbraně je srovnatelný s běžnými AEG zbraněmi, vnitřní díly jsou však s ohledem na dosažení atraktivní ceny levněji zpracované. Životnost je garantována na 1/2 životnosti značkových zbraní (15.000 ran oproti 30.000 ran). Vnitřní díly jsou po konstrukčních celcích kompatibilní se standardem AEG obdobně jako u jiných značek a je tedy možná jejich pozdější oprava, přestavba či úpravy. Pod kontrolou firmy STTi Taiwan vyrobeno v Číně.

Dekorační sleva
Plivátko jsem si zakoupil přes net u BAS za velmi nízkou cenu 2900 Kč. Za tyto peníze je s takzvanou "dekorační slevou" 25% což znamená že je pouze k "výstavním" účelům a na hru nemáte žádnou záruku. Jediná záruka kterou od prodejce dostanete je garance střelbyschopnosti v okamžiku dodání.Jelikož jsem měl v plánu se ve zbrani okamžitě povrtat, byla to jasná volba :)


Balení
Poměrně malá černá krabice obsahuje kupodivu vlastní zbraň (sestavenou), zásobník "točák" na cca 480 koulí, tyčku na šťourání zaseklejch kuliček nejen v hlavni, kovovou montáž R.I.S. na optiku (montážní stůl), třikrát kovovou R.I.S. lištu na předpažbí (o původu slitiny ze které jsou montáže vyrobeny raději pátrat nebudu, ale na první pohled vypadají pevně), kolimátor (plast), balení kuliček, popruh s titěrnými karabinkami (doporučuji nepoužívat!!!), nabíječka (nabíjecí proud 300mA) a baterie 1300mAh.


G3 sas STTI
Zbraň vypadá na první pohled velmi pěkně, na druhý je to už horší... z blízka plastová hračka:)
Je tu pár odlišností od originálu (například pažba použitá natvrdo z sestřičky mp5, originál má 2 čepy na uchycení...). Na G trojce je i pár kovových detailů, například napínací páka, přepínač režimu střelby, páka na vyjmutí zásobníku, spoušťový mechanizmus, oka na popruh a samozřejmě mechabox ale o tom později. Mířidla jsou klasický "heklerácký" tady není co řešit. Pevná pažba taky něco vydrží, navíc se do ní může dát large baterka bez rozebírání zbraně, stačí pouze dokoupit kabeláž s pojistkou a redukci z malého konektoru na velký.

ovládací prvky:
Hop up se dá nastavit válečkem po otevření okýnka na vyhazování patron, otevře se napínací pákou. Režim střelby levej bok zbraně, klasika jako u mp5.


muj "upgrade":
Jak jsem napsal zpočátku, startovací zbraň sem koupil abych se v ní mohl šťourat a rejpat a nebylo mi tolik líto že jí třeba nedám dohromady :). Tak tady jsou výsledky:
Základní hlaveň 200mm (asi 6,15 průměr odhadem) se mi zdála nedostatečná, hlavně obrovský rozptyl a na větší vzdálenost se s ní dalo velmi slušně "obtesávat" ale zásah byl náhoda. Výměna za hlaveň STAR 407mm 6,05 (původně byla objednaná madbull 363mm 6,03, ale nebyla na skladě...)
a když už byla hlaveň venku dal jsem i novou hop gumičku G&P. A najednou haj hou kuličky dou v řadě za sebou...: ) 20cm hlavně čouhající ze zbraně bylo zamaskováno dvěma tlumiči čínské výroby. (Jak jinak plněné betonem...)
Také doporučuji vyndat z pažby závaží (pro změnu beton) protože se drolí a za chvíli by byla zbraň plná písku, což v tomto případě považuji za prů... švih jelikož je tělo zbraně vzadu otevřené (po sundání pažby je vidět na mechabox) a písek v převodovce asi nebude to pravý:) Pokud by někomu vadilo že se stane zbraň těžší na "předek" (například mě...) tak alespoň omotat pořádně nějakou lepenkou.
Mechabox vypadá po zběžné kontrole bytelně, dokonce i správně sestaven, kromě ložisek který v nejbližší době vyměním za bronz nebo za kuličkový... Prodlouží se tím rapidně životnost kol a vůbec spousty součástek v mechu..

čínská pečlivost:
pokud si koupíte tenhle flusec bez záruky, doporučuji okamžitou rozborku a kontrolu vnitřku (při nákupu za plnou cenu přídete o záruku, na to pozor!!). Zbraně se pravděpodobně montují v číně ručně, a tu mojí dostal do pařátů nějakej chinalempl. Například uložení hlavně a komory hop up nebylo vůbec přišroubovaný tam kde má bejt... Na co to šroubovat když to není vidět, že soudruzi, se*em na to....
Před rozborkou se mi zasekávala napínací páka pokud byl namontovanej montážní stůl. Zbraň sem rozebral a sestavil a hle najednou funguje. Dodávaná baterie nestačí motorek zásobovat, kdyby to byla náhoda tak musim mít obrovskou smůlu, je to už druhý kus v řadě (byl jsem majitelem mp5 od stejného výrobce, teda kutila). O stržených závitech se ani nebudu rozepisovat...


Hodnocení

+ cena
+ kompatibilita s "dospělejma" zbraněma
+ levnej polotovar pro upgrade nebo vytvoření zbraně podle svého gusta :)
+ montážní stůl a R.I.S. v ceně (dobrej základ na"vánoční stromeček")


- plast
- čínská pečlivost
- poloviční životnost

tuhle zbraň (a víceméně značku) nedoporučuju nikomu kdo si chce koupit flintu "na dlouho", a už do ní nezasahovat. Sice je cena velmi lákavá ale nikdy nevíte co je uvnitř... :)

Update: A tady zbraň téměř po dvou letech

autor: N/A


Žádné komentáře
 
Military & Airsoft Team

Rady, Tipy a Triky na PC


Mozilla.sk - základňa slovenskej lokalizačnej komunity

© 2007 - 2008 drakenSE™, Airsoft Portal, airsoftportal.webgarden.cz