Airsoft Portal

Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Airsoftové zbrane

VFC SCAR-L Black

Momentálně je můj SCAR v servise, proto použiji fotky z http://www.airsoftcanada.com/showthread.php?t=51626 . Později doplním své.

Jelikož je má M14 EBR, ač střílí pěkně, nemotorná a přehnaně těžká, rozhodl jsem se pro koupi útočné pušky. M16/M4 má každej druhej a tak jsem se poohlížel po něčem novém. V té době na našem trhu nesehnatelném. Padlo rozhodnutí koupit si SCARA od u nás neznámé firmy VFC (Vega Force Company). Jelikož jsem byl nedočkavý, tak jsem si jej objednal z Německa. Tamní zákony jsou na sofťáky tvrdé a tak mi zbraň přišla s nefunkčním Auto módem. Naštěstí byl prodejce solidní a tak mi spolu se zbraní přišel i díl přepínače střelby - stačilo zbraň rozebrat a díl vyměnit (o tom v později jiném článku).

AIRSOFT SCAR
Zbraň došla v nádherném a pevném kufru. Součástí balení bylo:
 • Zbraň
 • Zásobník
 • Kratší hlaveň
 • Manuál
 • Katalog dalších výrobků VFC


AIRSOFT SCAR
To je vše, žádná baterka, žádný popruh...prostě "pouze" puška :)
První co jsem vyzkoušel byla rozborka. Kvůli tomu jsem si vybral SCARa od této firmy - tuto airsoft verzi totiž rozložíte přesně jako ostrou! Rozebranou jí můžete mít do minuty. Nepotřebujete k tomu žádné speciální nástroje. Nad hlavní je totiž šikovně ukryt nástroj na seřízení hopu, který se dá použít i jako šroubovák na 6 šroubů, které drží zbraň pohromadě. Dále je potřeba vysunout jeden "pin" jako u M4 a to je vše! nyní stačí zbraň rozebrat a je to! Celkově je tato puška dobře vyrobena, nikde se nic nekýve. všechno sedí jak má. Mířidla jsou také kvalitní a sklopná, ale stejně je lepší je vyměnit za kolimátor.

AIRSOFT SCAR
AIRSOFT SCAR
Se zbraní dostanete také kratší hlaveň, kterou můžete použít na konvertování pušky do CQB módu. Baterka se dává do pažby, kde je hodně málo místa. Vleze se do ní pouze akumulátory typu MINI. Svou 9,6V baterku jsem však do ní dát mohl. Chce to trochu cviku, protože je tam opravdu MÁLO místa a zavází dráty a pojistka. Vedení elektřiny je další zvláštnost - z pažby do těla zbraně totiž nevedou dráty, ale je použito dvou "vidlic" které se prostě zasunou do dvou děr. Při složení pažby na bok tak nečouhají žádné dráty!

AIRSOFT SCAR
AIRSOFT SCAR
AIRSOFT SCAR

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bacha na rozebrání mechaboxu. Já si při této činnosti zničil spoušť. Zbraň se rozebírá jinak než M4! Nejsou zde žádné piny. Je potřeba rozšroubovat rukojeť, vyndat motorek a poté rukojeť úplně odšroubovat. Poté se ještě zbavte přepínačů střelby, zase bacha, je tu hodně malých dílů, tak ať nic neztratíte. Až potom lze mechabox vyndat, ale zase upozorňuji - radši pomalu, ať nic nezlomíte. Až budu mít náladu se s tím trápit, tak napíšu a nafotím přesně jak se rozebírá.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak a teď k vnitřnostem. Zbraň (verze Light!) je v základu vybavena pružinou M90, což není moc. Kola jsou silná a kovová, bohužel ložiska jsou plastová, stejně tak jako trn pružiny. Při upgradu se tudíž musí vyměnit. Motorek je kvalitní a dosáhnete s ním vysoké kadence. Spoušť vypadá jako klasická Mková, ale není. Já ji zlomil - a musel jsem si nechat upravit vnitřek, tak aby se tam Mková dala dát. Hop komora je plastová, stejná jako se dává do M4/M16.
Zbraň se mnou zatím byla na dvou akcích, ale musím říct, že jsem si ji hned oblíbil. Je lehká (cca 3Kg - stejně jako ostrá) a dobře se s ní manipuluje. pažba občas nechce držet sklopená, ale to není tak velký problém. Dostřel je poměrně slušný, na to jaká tam je pružina. Náročnější stejně hned budou upgradovat. Asi to nebude nejlepší airsoft zbraň (systema ftw), ale vypadá jako ostrá a to se cení. Za cenu kolem 12 000,- nedostanete spoustu příslušenství, ale kvalitní modulární útočnou pušku, kterou si hned nezku**** jako já :)

AIRSOFT SCAR
AIRSOFT SCAR
Postupem času ještě recenzi doplním. To jak si budu vzpomínat na co jsem zapomněl :)

Plusy
 • +Rozborka jako u ostrý
 • +Kufr na přenášení
 • +Nádherná zbraň
Minusy
 • -Cena
 • -Vnitřnosti, jen 90 pružina
 • -Špatně se tam dává baterka

autor: Matěj Slavík


Žádné komentáře
 
Military & Airsoft Team

Rady, Tipy a Triky na PC


Mozilla.sk - základňa slovenskej lokalizačnej komunity

© 2007 - 2008 drakenSE™, Airsoft Portal, airsoftportal.webgarden.cz