Airsoft Portal

Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Airsoftové zbrane

KSC Glock 18C (plyn)

Moje recenze se bude týkat plynové BLOW-BACKové pistole KSC Glock 18C. Ta mě oslovila nejen svou cenou (4400,-) ale i možností seřizování HOP-UPu a v neposlední řadě možností střelby dávkou...


Zbraň mi přišla v polystyrénové krabici kterou KSC zřejmě používá pro všechny typy pistolí které nabízí. Docela mě ale zarazila barva konce vnější hlavně (červená), ale to se dá vyřešit například barvičkami na modely letadel nebo černým sprejem na plasty. Balení obsahuje ještě malý imbus, „klíč“ na seřizování HOPu, trychtýřek na rychlejší plnění zásobníku a asi 100 koulí mě neznámé hmotnosti.Celá zbraň je vyrobena z ABS plastu. Ze železa je zásobník, vnitřní mechanizmus, hlaveň a vodící lišty pro závěr. Povrchová úprava je opravdu pěkná ale na závěru chybí oproti reálné verzi jakékoliv označení (například 18C nebo austria, atd.). Místo toho je na pravé straně malým písmem vyryto made in taiwan :(. Už od prvního pohledu je poznat, že „osmnáctka“ vychází tvarově z typu 17 ale navíc disponuje možností střelby dávkou. Přepínač je na levé straně závěru a má tři polohy- horní poloha je pro střelbu po jedné kuličce (semi), střední slouží jako pojistka a v dolní je zbraň připravená na dávku (fullauto). Další pojistka je umístěna na spoušti a to v podobě „jazýčku“. Při pohledu shora je vidět na vnější hlaveň a přes žebrování (u reálně slouží zřejmě k ochlazování) i na vnitřní hlaveň. Mířidla jsou pro lepší a rychlejší míření zvýrazněna bíle- přední tečkou a zadní do tvaru U.

Další nepřehlédnutelnou věcí, jsou „kolejničky“ před lučíkem sloužící pro přidělání příslušenství- baterka, laser (v naší zemi je jeho používání na zbraních zakázáno- i na airsoftových) a mezi nimi je hliníková destička na které je vyraženo CQB911US.

Co se zásobníku týče, tak ten je podle mě výborně vyřešen. Před plněním musíte stáhnout pružinku dolů, kde se sama zajistí. Pak stačí naplnit a hlavně jí nezapomenout nakonec vycvaknout- jinak se vám stane, že budete střílet naprázdno :(. Kuličky můžete ládovat po jedné prsty a nebo použijete trychtýřek se kterým se dá zásobník naplnit během 2s- při tomto způsobu je ale dobré se zásobníkem malinko hrkat aby se kuličky pěkně srovnaly. Když se náhodou stane že se kuličky přesně nesrovnají, nevěšte hlavu- při střelbě se nezasekne. Abych nezapomněl- vejde se do něj 23 BB. Pak to chce ještě plyn- i tohle je skvěle vyřešeno. Aby se k plnící trysce nedostaly nějaké nečistoty nebo nedej bože aby se ucpala po vašem pádu do bláta, je opatřena krytkou.A ted jedna rada- kupte si dlouhý zásobník. Z krátkým se vám totiž začne časem stávat, že při vystřelu se úplně nenatáhne závěr a spouť zůstane v zadu, tudíž budete muset znovu natahovat ručně. Budete z toho mít prostě plynovou manuálku. A věřte mi, že až budete ležet 5 metrů od AEGčka a tohle se vám stane, nebudete z tohu nadšeni. Pokud ale dáte na mou radu a koupíte si ten dlouhej, nebudete litovat- zvětší se razance blow-backu i rychlost kuličky a odpadnou problémy o kterých sem psal!!!

A teď k samotné střelbě. Nejdřív musíme nastavit mód střelby- to můžeme jen pokud závěr natáhneme- stačí jen o kousek. Jinak, Gloček střílí nádherně a díky seřizovatelnému HOP-UPu není problém měnit během dne munici. V lese a na volném prostranství se sice elektrikám nevyrovná, jelikož má k dispozici méně munice, ale pokud jste v baráku, mají se i elektrikáři čeho bát. Přesnost samozřejmě závisí na počasí,ale pokud je bezvětří a teplota nad 20 stupňů tak člověka trefíte na cca. 25m a pokud budete střílet po malých dávkách tak se časem trefíte i na 40m :) (podle mého odhadu).

Spotřeba plynu je závislá na módu střelby kterou preferujete. Při používaní semi vydrží plyn zhruba na 60-70 kouli ale při střelbě dávkou je to o něco méně- kolem 50-60. Záleží samozřejmě na teplotě.

Ještě trocha naměřených hodnot (s municí Marui 0,20g): 92,9 m/s; 0,86 J; 302 FPS - dobré ne :)?

Co dodat závěrem? Firma KSC dala na trh opravdu krásnou zbraň, která se hodí jednak jako sekundárka, tak i jako primární zbraň. A pokud jste jako já vyznavači „hranatého dyzajnu“ tak si přijdete na své.

autor: PropertY

 


Žádné komentáře
 
Military & Airsoft Team

Rady, Tipy a Triky na PC


Mozilla.sk - základňa slovenskej lokalizačnej komunity

© 2007 - 2008 drakenSE™, Airsoft Portal, airsoftportal.webgarden.cz