Airsoft Portal

Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Airsoftové zbrane

JG Sig 550 (JG080)

  

Zbraň jsem koupil na e-shopu Airsoftmorava.cz , prišla mi druhý den po objednání!

 Takže veliká spokojenost, ale na druhou stranu je nevýhoda, že zboží posílají přes PPL. Protože buďto musíte být doma a čekat (no to já fakt nemůžu) a nebo se složitě s řidičem nahánět (můj případ).Takže z mého pohledu je zasílání zboží přes Českou poštu výhodnější.Aspoň do doby než ji u nás na vsi zruší úplně...

 Balena je v klasické lepenkové krabici s polystyrenovou výplní.  

Co najdeme v balení:

- zbraň SIG 550

- zásobník plastový točný na cca 250 kulí (fakt se tam nevejde ani 400ks jak píše Airsoftmorava a ani 500ks jak píše BAS)

- RIS lišta

- akumulátor světově proslulé značky SHUANG BA 9,6V / 1100mAh (vážně je to takhle a ne jak píšou na shopu že je tam jen 8,4V)

- nabíječku akumulátoru (doporučuju nepoužívat&)

- zkušební kuličky pochybné váhy, tvaru a kvality

- vytěrák hlavně

- návod ke zbrani v češtině!

Zbraň má v podstatě celé tělo plastové, ale opravdu je to úplně jiný plast než z kterého jsou vyráběny zbraně řady Colt. Takže máme vybaleno, můžeme jít střílet. Vlastně nemůžeme, nejdřív se musí nabýt baterka. Připojím ji tedy na pořádnou nabíječku MW6168 (tu co je u zbraně opravdu radši nepoužívejte) a počkám až se nabije.

 No nepočkám, beru baterku ze svojí M14ky (large 9,6V Sanyo) a pomocí redukčního kabelu ji připojím ke zbrani. A může se střílet.      

Kadence je kvůli té baterii přímo ďábelská, ale po připojení originální se to vrátí k normálu. Střelecky je zbraň na úrovni všech ostatních čínských zbraní v základu (s výjimkou super sérií M4/M16 od PJ). Pružina je v ní cca M90 a fakt ne víc. Hlaveň je dost nepřená,ale už jsem viděl i mnohem horší. Uvnitř trochu chrastí kola, je potřeba je pořádně vypodložkovat. Kabeláž je samozřejmě hrozná, ale s tím jsem počítal. Dostřel je v základu slabý, aby bylo možné konkurovat značkovým zbraním a zbraním upgradovaným je potřeba udělat ve zbrani pár úprav.    

Rozborka:

- sundáme horní část předpažbí a vyjmeme akumulátor

- pohybem vzad odděláme i dolní část předpažbí

- potom vyšroubujeme dva šroubky v místě kam se zasunuje zásobník

- zklopíme pažbu a vyšroubujeme tento šroub

- teď můžeme pohybem vpřed sesunout horní díl zbraně

- vyndáme hlaveň a rozebereme hop komoru, vyměníme hop gumu za kvalitní silikonovou Guarder

- vyšroubujeme šroubky z rukojeti a vyndáme motorek

- motor je jakýsi obyčejný,bez jakéhokoliv označení; je to tzv. střední motor,u nás se dost těžko koupí nový,jen hrozně drahá Systema,ale přes net se dá objednat za cenu okolo 30USD a to už je rozumný

- z pažbičky vymontujeme dva šroubky a celou ji pak sejmeme  

- odmontujeme sklopnou pažbu(vyšroubují se dva šrouby na bocích zbraně a pažba se vysune směrem dozadu)

- zdemontujeme z obou stran těla zbraně páčky přepínače střelby (na levé straně pozor na titěrnou západku a pružinku)

   

- teď už nám nic nebrání ve vyjmutí mechaboxu z těla zbraně  

- vyjmeme šroubek z levé strany mechu a zdemontujeme ozubená kola přepínače střelby  

- sejmeme kulisu přepínače střelby a můžeme rozmontovat celý mechabox

Mechabox:

Jedná se o mechabox verze 3, jeho odlišností je právě motor a způsob jeho uchycení. Nemá totiž motorovou klec, jen jeho malou část a motor je tak uchycen v pažbičce tak jako tomu je u mechaboxu verze 2. Je to nevýhoda i výhoda zároveň. Pokud potřebuji odzkoušet mechabox musím složit část zbraně, ale naopak pokud chci vyměnit motor tak stačí povolit dva šroubky. Vnitřní díly jsou na slušné úrovni, kvalitou jsou stejné jako Marui v základu.

Plastová ložiska jsou rozměru 7mm!!! Pozor na to, opravdu je to 7mm, taky jsem si trochu naběhnul s koupí 6mm ložisek.O kabeláži už jsem psal, ta je opravdu velice špatná tak jako u většiny čínských zbraní a doporučuji její výměnu okamžitě po koupi za kvalitní silikonové kabely. Zlepší se tím trochu kadence a hlavně se odstraní velký odpor který originální kabely mají a tím se zlepší výdrž baterie.

Kola jsou běžná, o jejich  kvalitě se dá jen tušit. Ale na upgrade M110 určitě budou stačit. Vypodložkování kol je docala ucházející, ale přesto je potřeba udělat ho pořádně. Trn pružiny je plastový s podložkou, pružina opravdu slaboučká, odhadem nebude mít víc než M90.K hlavě pístu je uchycená přes podložku,tj. klasický tovární tuning zbraně. Konce pružiny jsou pěkně zabroušené,to se taky v každé zbrani nevidí.

Válec je s dírou! Tomu jsem se hrozně divil, ve zbrani s hlavní delší než půl metru musí být plný válec. Důvod díry v originálním válci bude zřejmě v tom, že se vyrábí i SIG 552, který má krátkou hlaveň. A soudruzi si zřejmě vůbec nelámou hlavu s tím do kterého těla mechabox dají. Ale jinak je válec samotný kvalitní, povrch má hladký a přesný.Hlava válce je plastová s dvojitým o-kroužkem, hlava pístu také plastová protitlaká. Tryska je opět plastová bez těsnění.

Píst je obyčejný plastový, ale opět na upgrade M110 plně dostačující.Celkově vzduchotechnika až na trysku těsní velice dobře. Hop-up guma je velice špatná, občas vypustí dvě kuličky najednou, ale hlavně témeř nehopuje. Trochu pomůže nahrazení původního přítlačného válečku kouskem náplně propisky, ale to je jen částečná pomoc. Jednoznačně je potřeba ji vyměnit za kvalitní silikon.Hlaveň je dlouhá téměř 54 cm, bronzová a prostě základní.  

 Tím jsme si popsali celou zbraň a můžeme se pustit do něčeho hodně zajímavého-

Upgrade:

Z důvodů které jsem částečně popsal v odstavci výše (nutno vyměnit kabeláž,hop-gumu,přepodložkovat,atd.) a také proto, že dnes se základní zbraní téměř není možno hrát - tady bych rád napsal něco co mě už dlouho trápí!

Lidi, neblázněte a těmi upgrady! Při softu jde o zábavu a ne o to abych někomu vystřelil zuby, udělal díru do obličeje a podobné srandy! Vždyť se zbraní s pružinou M110 se hraje úplně stejně jako se stotřicítkou, nemusím kupovat kvalitní a drahé součástky(hlavně kola,píst,relé,atd.) a zahraji si úplně stejně! A hlavně, nikomu koho trefím neublížím!!! Proto prosím všechny rozumné sofťáky, používejte upgrade s pružinami M110 nebo maximálně M120. Všechno co je výš bych snad i zakázal!Tohle se netýká sniperek, tam je samozřejmé že pružina musí být mnohem silnější.Tak jsem se vybrečel a můžeme se pustit do upgradování!

Použité díly:

Jelikož jsem vlastenec tak jsem chtěl co nejvíc dílů použít od českého výrobce,volba padla na Airsoftpro ( www.airsoftpro.cz ). Power nemá trysku a kombinovat jsem nechtěl.

- ložiska 7mm kuličková Classic Army (ty jsem měl doma,ale jinak bych použil od Airsoftpro)  

- Vodící trn pružiny pro mechaboxy typ III a M14 AGM 

- Pružina s progresivním vinutím 110MS pro AEG 

- Hliníková rovná protitlaká hlava pístu s ložiskem 

- Hlava válce typ 3 - rovná 

- Mosazná tryska s dvojitým těsněním pro SIG 

- Chromovaný válec typ 1 (AUG, M16A2, G3, AK) (bohužel není,takže musím počkat nebo koupit jinde,zřejmě tam dám Guarder plný válec)

- silikonová hop-up guma Guarder  

- silikonová kabeláž 1,5mm2 (koupí se v každé modelářské prodejně)  

Zde se musím zmínit o dílech Airsoftpro. Několikrát už jsem měl možnost jejich díly použít, po této poslední zkušenosti musím říct, že pokud budete uvažovat o upgrade zbraně tak používejte výhradně díly tohoto východočeského (Pardubice) výrobce! Jedná se o díly naprosto špičkové kvality, všechny jsou naprosto přesně vyrobeny a pasují do mechaboxu bez jakýchkoliv problémů. Povrchová úprava je bez závad a dle mého názoru je životnost jednotlivých dílu nekonečná! To vše za cenu, která je téměř bezkonkurenční.

Po upgradu došlo k obrovskému nárůstu výkonu zbraně, mám možnost porovnávat se zbraní M14 s pružinou M120 s jen částečně upravenou vzduchotechnikou(v podstatě jen tryska a nová těsnění ostatních dílů,ho guma POWER). Úsťová rychlost obou zbraní je téměř totožná (nemám měřák,používám tzv. plechovkový test...) , ale SIG s upravenou vzduchárnou a lepší hop gumou Guarder (tímto se loučím s POWERem, na Guarder fakt nemáte) má dostřel o více než 10 metrů delší! Díky použití slabší pružiny M110 nebylo třeba dělat spínání motoru pomocí relé/mosfetu(i když je pravda, že do budoucna to stejně budu asi dělat) a nedošlo k žádnému snížení kadence. Na tom se taky podílejí kuličková ložiska, jen doufám že budou opravdu držet! Taktéž původní kola jedou naprosto bez problému.

Zkoušel jsem několik akumulátorů, samozřejmě že nejlepší kadence byla při použití Sanyo large článků. Ty se ale bohužel do zbraně nijak nevejdou, takže bude mě ještě čeká nákup kvalitní baterie, zřejmě této.

 Akumulátor GP 9.6V/2000mAh  

 Co dodat závěrem. Snad jen že doufám že tato recenze někomu pomůže s výběrem zbraně (já ji určitě doporučuji, ale opravdu se musí počítat s tím že kupní cena zbraně je jen ta první položka, pokud chcete aby vám zbraň dlouho sloužila) a i s výběrem upgrade.

 S pozdravem Softu zdar

regis24 , moderátor Česko-Slovenský AirSoft portál , člen Airsoft týmu Holetín         

Kompletní fotogalerii zbraně nejdete  na webu Airsoft týmu Holetín

Zbraň jsem zakoupil na e-shopu Airsoftmorava , přímý link na tuto zbraň najdete zde .

Stejná se dá koupit i na shopu Bohemia Air Soft pod značkou WARRIOR .

autor: regis24

 

 

Žádné komentáře
 
Military & Airsoft Team

Rady, Tipy a Triky na PC


Mozilla.sk - základňa slovenskej lokalizačnej komunity

© 2007 - 2008 drakenSE™, Airsoft Portal, airsoftportal.webgarden.cz