Airsoft Portal

Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Airsoftové zbrane

D-Boys/Kalash AK74N (RK03)

Předem: Zbraně továrny Kalašnikov mám v oblibě a proto nebudu psát žádné body, protože když je to malá chybka tak se ji budu snažit tady napsat... obvykle vůbec nevadí a když je to větší chybka zbraně (obvykle vzhledu) tak se ji člověk naučí milovat i přes to.


Pro koupi této zbraně jsem se rozhodl, v době kdy jsem měl problémy se svým prvním AEG (AK-47)... Které více jak rok sloužilo... ovšem problémy které jsem ke konci neustále řešil, mě dohnaly k tomu abych jej rozprodal. Z celého AK-47 mi zbylo jen pár dílů těla a zbytek mechaboxu který se začínal vykřivovat, tak sem jej už nikomu neprodal a díly které jsem si účelně schoval jsem přehodil do nové krásky AKS-74N (vzduchotechnika, trn atp...).

Kalashe jsem sehnal z WGC, přes známého a ten, než mi ho dal do ruky mi přebarvil a přelakoval pažbení, takže je teď podstatně tmavší, než originál a trošku žíhané, na vzhledu mu to rozhodně přidalo.


Tělo

Tato kráska je vyrobena z lisovaného ocelového plechu s úpravou proti korozi... (něktéré části jako nýty jí stejnak po odření podléhají) . Musím říct, že jsem s konstrukcí velmi spokojen po pár měsících jejího vlastnictví zažila už hezkých pár pádů ať už v bažině, ať už o kořen obrostlý trávou, či prostě jen po opření... a musím říct, že se mi líbí dokonce po těch pádech víc a víc, kdy začíná vypadat jako správnej kalach -podřenej, dřevo pobité a kryt závěru používám v případě potřeby jako kladivo (vnější rozborka je na bázi pojistek (u zadních mířidel mířidel a pak ve spodním dílu předpažbí), pod ním jsou dva čepy které se musí prostě vybít. první šrouby jsou až u hop-upu a pak jen na mechaboxu). Tím že v těle není ani šroubeček mají zbraně firmy Kalash jedinečnou stavbu, která je svým způsobem (stejná vnější rozborka jako originál) nádherná, avšak nedá se koupit konverze ze sklopky na pádlo, což mi jelikož sem zamilovaný do plných pažeb trochu vadí a je to mínus zbraně - minimální možnost vnějšího upgradu (třeba jen prozatím). K jeho vzhledu jsem si přidal ještě vrchní montážní lištu s rychloupínákem (spodní je na těle už při koupi) a dokoupíl kolimátor na RIS (aby kolim zůstal co nejníž, nechtěl sem ho zvedat nějakýmy montážnímy kroužky), s parametry 1x30... není to sice žádná cobra, ale řekl bych že na kalašnikova sedí hezky. Jediná vada je, že montáž je na levé straně a trojúhelníková pažba se sklápí také na levou. Není to nic s čím se nedá žít, ale občas to vadí, když máte čekat zalezlí ve stísněném prostoru... a buď sundáte kolimátor, který je značnou výhodou k míření a nebo budete mít roztáhnutou pažbu a bude se vám hůře manévrovat.


Zbraň v základu

Co si ještě pamatuji, tak zbraň v základu střílela velmi slušně... sice na dálku to byl už krapet rozprašovač což bývá vlastně vždy u čínských zbraní, ale musím říct, že všechna čest. Jediný problémem bylo, že v té době do Kalashe nefušovalo PJ a tudíž neměla zbraň ještě kovové ložiska... a po pár akcích se promáčkly, což zrovna na akci nepotěší. Tudíž doproučuji ložiska co nejdříve vyměnit, špatné na tom je že po přidání nových ložisek se musí zbraň nově vypodložkovat (doporučuje se po každém otevření mechaboxu) a na to by jste si měli dát pozor. Nadruhou stranu jsem si řekl, když už se do toho bude vrtat tak pořádně... V základu byl ještě akumulátor 8,4V s kapacitou 1300mAh. Teď s upgradem, dává aku zbrani správnou kalašnikovskou kadenci (ale vydrží jen cca 1 točák). Ke zbrani byl točák hnědé barvy na 500BB, který pokuď s ním něco nedělám oblepuji černou stahovací páskou.


Upgrade

Jelikož nechci fušovat do podložkování sám a v mém okolí nebyl nikdo kdo by s tím měl větší zkušenosti, dal jsem mechabox známému u kterého vím že pak se zbraní nebudu mít dobrých pár pátků problémy. Mechabox je kvalitní a na upgrade který sem tam chtěl bezproblémový, tak samo kola.

A tak tam přišlo:
- Ložiska s dvojitou mazací drážkou (Airsoft Pro)
- Trn pružiny (Kings Arm)
- Pružina M130 (Systema)
- NBU vzduchotechnika (Systema)
- Píst (nedodává se k nbu systemy) značky King Arms

Mimo upgrade mechaboxu jsem vyměnil základní hlaveň za hlaveň značky Deep Fire s vnitřním průměrem 6,02mm a hop-up gumičku stejného výrobce. Gumička mě překvapila a musím říct, že velmi mile. Zbraň má teď opravdu dobrou přesnost a gumička pružinu opravdu zvládá (nikdy se mi nestalo,že by se při dávce nějaké BB vychílilo jinam než do strany větru jak se stává, že občas gumička nezvládá a část střílí normálně a část střílí někam dolů). Do hlavně používám BB ICS 0,25g trošilinku mázlé silikonovým olejem a nemám s nimy problém, v dnešní době se totiž už nemusíme naštěstí alespoň bát kvality BBček většiny značek. Kvalita BBček (nejlepší -> horší) : TM cca na stejné úrovni G&G pak Excel, ICS a Guarder... to je z těch známějších značek. Ještě jsem přikoupil akumluátor GP 9,6V kapacity 2000mAh naštěstí se mi nestalo, že bych jej vystřílel a to ani na vícedenní akci (ale záleží jakým stylem člověk bere airsoft).


K závěru

Musím říct, že po úpravě zbraně jsem s ní téměř plně spokojen. A to jak po střelecké stránce tak po vzhledové... teda až na to, že se mi zastesklo po pádlu (předchozí zkušenost s AK-47), které vypadá "stylověji" . Ale to uvidíme ještě po tom co obarvím jutu a opytlíkuju jí pažbu. Jediná vážnější chyba je nemožnost sklopení pažby při nasazeném kolimátoru, ale s tím se dá žít, nebo sundat kolimátor na chvíli. Teď po dopsání recenze se nemůžu dočkat chvíle, kdy opět povstanu se svým "miláčkem" v ruce a půjdu do bitvy.Fotky AKS-74N:

autor: HermitŽádné komentáře
 
Military & Airsoft Team

Rady, Tipy a Triky na PC


Mozilla.sk - základňa slovenskej lokalizačnej komunity

© 2007 - 2008 drakenSE™, Airsoft Portal, airsoftportal.webgarden.cz