Airsoft Portal

Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Airsoftové zbrane

Cyma MP5 (CM.027)

AEG CM.027 od výrobce Cyma, což je prakticky klon značkového Marui AEG MP5-J a to včetně výkonu a kvalitního zpracování. Čtěte rozhodně dále...

cm027


Úvodem:

Zhruba před 14 dni jsme vydali recenzi na skvělou CM.028, nyní přinášíme něco silně podobného, ke zrecenování se nám dostalo AEG CM.027 od výrobce Cyma, což je prakticky klon značkového Marui AEG MP5-J a to včetně výkonu a kvalitního zpracování. Náš portál Vám ve spolupráci s www.airguns.wz.cz přináší exkluzivní MEGARECENZI s desítkami fotek, exkluzivně jako první portál v ČR a SR. Čtěte rozhodně dále...

První dojmy:

Vzhledem k tomu, že už delší dobu pokukuji na zahraničním internetu o nějakém zajímavém levném kovovém AEG a přečtl jsem dost recenzí, tak jsem čekal i na CM.027 (stejně jako na CM.028) s velkým očekáváním, která se také potvrdila. Okamžitě poté, co zbraň dorazila, jsem jí rozbalil, s napětím otevřel krabici, vyndal zbraň, vložil vysokokapacitní akumulátor, zásobník a zbraň poprvé obtěžkal a vyzkoušel. První dojmy byly výborné.

Zpracování:

Zoracování zbraně je provedeno na jedničku, skoro všechny časti jsou kovové a maximálně se podobají orginálu (pro detailisty - všechno co je u Marui kovové, je i zde kovové + nějaké drobnosti navíc). Tělo je stejně jako u Marui vyvedeno v kvalitním tvrzeném ABS plastu. Výrobce(CYMA) si dal na detailech dokonce tak záležit, že na těle najdete i sériové číslo a další zajímavosti. Co se týká váhy, tak je je vzhledem k množství použitých kovů, opravdu úctihodná a přesahuje 2,3kg.

Výkon:

Dřivější plastová čínská AEG samozřejmě nešla srovnávat se značkovými orginály od TM a CA, ale to se teď s příchodem CM.027 a CM.028 (kterou jsme recenzovali již dříve) úplně mění. V našich testech dosáhla CM.027 vynikajících výsledků. Je to již podruhé (poprvé tomu bylo u CM.028), co mohu potvrdit alespoň částečně výrobcem udávaný dostřel. Zbraň totiž dostřelila 40-55m (55m je už opravdu horní hranice, ale stabilně 40m), což je minimálně na stejné úrovni jako značkové AEG zbraně. Zbraň je tedy o něco slabší než CM.028, ale jedná se o pár metrů, rozdíl je tedy opravdu minimální.

Doporučené kuličky:

Doporučuji značkové kuličky o gramáži 0,2g, i když s 0,12g to lítalo také velmi pěkně (a dále, na větší vzdálenosti se ale projevila nepřesnost). Rozhodně ale používejte značkové kuličky, při použití nekvalitních riskujete jejich zaseknutí v hlavni (výrobce sice dodává čističku kuliček, ale není to ideální řešení).

Přesnost:

Nyní se dostáváme k testování přesnosti. Zde můžu napsat to samé, co jsem napsal u CM.028: V této oblasti mě zbraň taky velmi mile překvapila. Vzal jsem totiž pětikorunovou minci a snažil se jí na 10m trefit, to zbrani nečinilo vůbec žádný problém. Následně jsem si vytisknul vojenský terč používaný US Army a testoval jsem rozptyl na 15-20m, prakticky všechny kuličky skončili v kruhu a poloměru 5-6cm, což je výborný výsledek

Srovnání:

Zbraň jsme podrobili i důkladnému srovnávacímu testu. Klasické čínské plastové AEG zbraně se jí nemohli v nejmenším rovnat (jedině snad G3ka, ale opravdu minimálně), CM.027 (stejně tak jako dřive testovaná CM.028) je přestřelila dvoj až trojnásobně. Přesnost je taky úplně někde jinde, ale o tom více v předchozím odstavci. Pak jsem přistoupil k porovnání s Marui AEG MP5 a dostřelem se jí CM.027čka vyrovnala, to se týká i přesnosti. Pak jsem přistoupil k testu proti CM.028, zda MP5ka trochu zaostává, ovšem opravdu minimálně. Rozdíl je opravdu nepatrný(v řádech metrů). CM.027 ale suverénně vyhrává v kadenci, která je úžasná (více v připravovaném videu). Rozhodně tedy s tímto AEG můžete hrát proti značkovým zbraním, dostřelem a přesností se jim zhruba vyrovná, navíc je zde stejná možnost upgradu.

Zásobník:

Ke zbrani dostanete vysokokapacitní zásobník o kapacitě až 150kuliček, informace o 110kuličkách je chybná. Z=asobník je opravdu zpracován výborně, například imitace nábojů je kompletně kovová, což zásobníku zcela jistě dodá jiný rozměr. Pokud by Vám nestačil ani tento hi-cap zásobník, tak si můžete dokoupit jakýkoliv zásobník pro Marui MP5, je totiž plně kompaktibilní.

Mířidla:

Mířidla jsou samozřejmě plně seřizovatelní jako u Marui s tím, že přední mířidlo (to samozřejmě seřídil nelze) u ústí hlavně je kovové a je vyrobeno z opravdu robusního kovu, který zaujme na první pohled. Druhé je vyrobeno zřejmě z plastu (ale opravdu z tvrdého, těžko jsem rozpoznával, zda jde o plast či kov) a je plně seřizovatelné tak, jak ho známe od Marui.

Gearbox a vnitřnosti:

Jak už jsem zmínil, jedná se o celokovovou zbraň, tudíž samozřejmě i gearbox a vnitřnosti jsou kompletně z kovu. Poté co jsem zbraň rozebral, nestačil jsem se divit, objevil jsem totiž kovový gearbox verze 3 používaný v nejnovějších Marui a CA zbraních. Třešničkou na dortu je 100% kompaktibilita s orginálem, takže nějaká výmě na součástek či vyztužení je stejně snadné jakou u značkových zbraní... Ve zbrani je použita standartní pružina M90, která podává tabulkový výkon 300fps. Reálný výkon je podle mě někde kolem 270fps. Její výměna za silnější (i když já už to vzhledem k dost velkému výkonu považuji za zbytečnost) je vzhledem k zmíněné kompaktibilitě hračka. Nyní se podíváme na hlaveň, tak především bych chtěl zmínit, že se jedná o velmi dlouhou a přesnou hlaveň, žádné nepřesnosti, hlaveň je naprosto precizně zpracovaná, proto varuji před použitím nekvalitních kuliček, mohli byste je pak velmi dlouhou dostávat ven. Dostáváme se k HOP-UPu. Ten je samozřejmě regulovatelný a to velmi plynule (viz obrázek) - stejně jako u Marui, takže není žádný problém ho seřídit. Navíc netrpí neduhem některých levných plastových čínských zbraní (mimo MP5.SD6 a A4), u kterých byl HOP-UP nestabilní a po vystřelní několika desítek kuliček byl úplně někde jinde. U CM.027 byl perfektně stabilní i po vystřelení několika stovek kuliček.

Příslušenství:

Balení obsahuje vše, co potřebujete k okamžitému použití a to ve vynikající kvalitě:

 • - akumulátor - klasický vysokokapacitní 8,4V 1200mAh!!, vydrží cca 1000 a více výstřelů a je jištěn pojistkou, sám akumulátor by stál cca 1000Kč
 • - nabíječka - jedná se o českou nabíječku, doba nabíjení je vzhledem k obří kapacitě akumulátoru 11h (při prvním nabití byste měli baterii nabíjet hodin 12)
 • - rozsháhlý manuál - v angličtině a čínštině, v současnosti připravujeme ve spoluporáci s Airguns.(wz.)cz kompletní český překlad
 • - imbusový klíč pro seřizování
 • - čistička kuliček - k tomu myslím není co dodat
 • - asi 300 0,2g kuliček

  Závěr:

  Tuto zbraň mohu opravdu vřele doporučit všem, od začátečníků (a to především) až po pokročilé. Za necelé tři tisíce (za tuto cenu se běžně prodávají dlouhé značkové manuály) získáte zbraň v hodnotě přes 10 000Kč se zpracováním hodném Tokyo Marui, s vynikajícím dostřelem též na úrovni Tokyo Marui zbraní a také s dvouletou zárukou! Zbraň zakoupíte na již zmíněném E-shopu (www.airguns.cz) zde: za 2890Kč!

  Klady a zápory:

  • +++ cena
  • + excelentní zpracování!!
  • + dosřel!!
  • + akumulátor
  • + váha
  • - snad žádný :-)

  Celkové hodnocení: 9.3/10 (nikdy není nic tak dobré, aby to nemohlo být ještě lepší:-))

  FOTOGALERIE ZDE

autor: N/A

Žádné komentáře
 
Military & Airsoft Team

Rady, Tipy a Triky na PC


Mozilla.sk - základňa slovenskej lokalizačnej komunity

© 2007 - 2008 drakenSE™, Airsoft Portal, airsoftportal.webgarden.cz