Airsoft Portal

Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Airsoftové zbrane

Cyma AK47 (CM.042)

Pár slov úvodem :

Tuto krásnou zbraň vyrobila firma CYMA. Tato značka se za svou poměrně dlouhou dobu působení ve světe airsoftu vypracovala na známou a postupem času i více uznávanou značku. Důvody proč tomu tak jem jsou zřejmé. Firma Cyma neustále inovuje svoje produkty, jejich vývoj jde stále kupředu a rozhodně se nedá říct, že by zaspali dobu, ba naopak. Například u této zbraně se jim podařilo skloubit dvě důležité věci, které určétě oceníte, V boji je to velký výkon a přesnost. Zejména výkon je u této zbraně úctyhodných 134m/s, neboli 440 fps, který jistě potrápí vaše protivníky. A když jim pak ukážete, že jste je „dostali“ zbraní ak-47 v celokovovém provedení a dřevěnou pažbou budou jistě překvapeni. A pokud mohu radit, raději jim ani neříkejte, na kolik málo peněz vás vyšla, mohlo by se totiž stát,že by pukli závistí a vy byste neměli proti komu hrát.

CYMA CM.042 Model AK 47 ( FULL METAL )

Obsah balení :

Balení této zbraně z kartonové krabice a polyesterového polstrování pro maximální dosažení ochrany zbraně při přepravě. V podstatě se jedná o dnes standartně používaný typ balení.

Najdete zde :

Baterie Ni-Mh 8.4 V 1100mAh (malý konektor)

Cz nabíječku

Zásobník (točák) kapacita 600 kuliček

Tyčku na čištění hlavně a na uvolnění zaseklých kuliček

Návod (angličtina)

Balení cca 100kusů kuliček

 

Technická data:

Délka: 89cm
Hmotnost: 3, 3kg
Materiál: Full metal, pravé dřevo
Mechabox: kovový, verze 3
Hop-Up: regulovatelný
Režim střelby: jednotlivě , dávkou
Zásobník: kov, točný 525BB 6mm
Akumulátor: large 8, 4V 1100mAh

 

Zpracování těla :

Materiál pro výrobu se stal kov. Z kovu je vyrobeno hlavní,vnitřní tělo a i vnější hlaveň, mířidla, botka a plynové potrubí. Díky tomu, že celé zbraň je v podstatě vyrobena z kovu je velice pevná, stabilní a rozhodně bych se nebál s ní spadnout na zem, nebo skočit do zákopu.. Barva je velice pěkná, matná a působí reálným dojmem. Jak sem již zmínil pažba, předpažbí jsou dřevěné. Vypadají velice pěkně a opravdově, jediné čeho bych se bál je voda nebo déšť. Nevylučuju impregnaci, ale raději bych to moc nepokoušel a vodě se vyhýbal.

Co se mi na zbrani moc líbí, je botka pažby. Pokud jste již dříve vlastnili AK, nebo znáte někoho, kdo zaznamenal ztrátu botky. Zde je to vyřešeno dvojicí šroubů, které nejsou imitací, ale opravdu slouží k upevnění botky.

 

Mířidla :

Jsou zde kovová a nastavitelná. Přední mířidlo je nastavitelné směrem nahoru a dolů pomocí speciální kličky na mířidla, jenž najdete rovněž v balení. Zadní mířidlo, je nastavitelné nahoru, dolů pomocí posouvaní kovového válečku s pojistkou po stupnici. Hodnotu na stupnici si zvolíte dle vzdálenosti cíle.¨

 

Zásobník :

Zásobník je kovový, točný a jeho kapacita je 600 kuliček. Díky kovovému provedení vypadá velmi reálně a více odolává poškození. Kompatibilita je samozřejmostí.

 

Hop up a hlaveň

Hop up je zde krytý od nečistot, které by mohli funkci poškodit, nebo by se jejich vlivem změnili jeho vlastnosti. Jeho ochranu poskytuje krytka imitace výhozu nábojnice. Hop up je plynule nastavitelný. Na hop upu je stupnice , toto se hodí, pokud byste používali různé váhy kuliček. Hlaveň je bronzová délky cca 455mm. Tento typ hlavně je běžný pro tyto zbraně.

 

Gearbox a mechabox :

Mechabox je verze III. Vnitřnosti mechaboxu jsou zahaleny do černě zbraveného mechaboxu, Tento mecháč však není jen hezký, ale hlavně výkonný. Jediné co mě překvapilo, bylo že byl použit plastový trn a vskutku obyčejně vypadající píst s protitlaku hlavou pístu o pouze 4 dírkách. Pak je tu brankový válec a tryska z průhledného plastu. Naopak mile překvapila převodová kola. Pístové kolo má „tlustčí“ kolíček pro záchyt ramínka podavače, tím je minimalizovaný dvojitý výstřel zbraně. Kuželové kolo má více zpětných zoubků, záchytů, to je výhodou-méně se namáhá motorek a baterka. Kola pracují v kovových 6mm ložiskách.

 

Střelba, síla, přesnost :

Byl použit testr od Guarderu :

  1. 134m/s

  2. 133m/s

  3. 134m/s

Přesnost této zbraně je jako u jiných zbraní. Zbraní je poskytována kvalitní střelba a velmi dobrý dostřel. Pravidelná údržba hlavně a kvalitní střelivo jistě této zbrani jenom prospěje.

autor: b!Tch

 

 

Žádné komentáře
 
Military & Airsoft Team

Rady, Tipy a Triky na PC


Mozilla.sk - základňa slovenskej lokalizačnej komunity

© 2007 - 2008 drakenSE™, Airsoft Portal, airsoftportal.webgarden.cz