Airsoft Portal

Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Airsoftové zbrane

Cyma AK47 (CM.028)Tak se konečně i k nám dostala tato dnes velmi diskutovaná zbraň. Pro ty co nevědí jedná se údajně o 100% klon zbraně AK47 od Marui. První česky psané informace o této zbrani jsem získal v této recenzi. Recenze mě ovšem moc nepřesvědčila vzhledem k tomu že byla psaná ve spolupráci s prodejcem, protože takový článek nemůže být nikdy objektivní.
Nakonec se ale poštěstilo a dva exempláře se mi dostali na krátký čas do ruky. Takže hurá do toho!

Už jak jsem zbraně rozdělával, jsem si všiml že sprostě okopírované od TM je téměř všechno včetně krabice - zárověň ale už krabice napovídá, že 100% klon to asi nebude a někde se nutně muselo ušetřit -> krabice je totiž menší než ta od TM. (Jinak teda krabice vypadá o něco přívětiveji než ta od TM protože je kompletně v angličtině, žýdný rozsypaný čaj.)

Po otvření víka a strhnutí igelitového přebalu se nám naskytne starý dobrý pohled do TM krabice. Skoro stejné jsou dokonce i prospekty. Co se ale liší je, že v CM krabici najdeme ne klasický tlačák, ale 300 BB's točák - což docela nechápu když normální jsou na 600 kam se jim podělo těch 300 kulí. No ale neni na mě abych to řešil takže co najdeme v krabici navíc oproti TM? Tak hlavně akumulátor 8,4V / 1200 mAh, který je o dost menší než klasický "Sanyo 1700" takže v pažbě pěkně skáče. Akumulátor mě teda moc nepřesvědčil, vrchní článek zabalený jenom v papíru myslím o něčem svědčí. Ale dobře, zatím prý šlape výborně, tak nebudu hanit:-)
Další potěšující věcí je česká nabíječka. A komu to ještě pořád nestačí, může si z krabice vylovit ještě úplně poslední bonus - jednoduchý zelený popruh.

No nic. Opustíme nudnou krabici a pustíme se do zbraně. Tak každopádně když jsem CM kalacha vzal do ruky a prohlídl řekl sem si že TM je prostě TM. Sice celkovým zpracováním se opravdu hodně přibližuje k TM, ale neni to ono... Většinou se jedná o detaily - teď mě třeba jako příklad napadá že trubice pro odvod plynů a muška jsou šedé a ne černé jako hlaveň. A nebo třeba že červík na mušce sám vyskočí když povolíte koncovku. Ale někdy to jsou opravdu závažnější věci - jako třeba že botka na pažbě je plastová. Nebo třeba že je zde jiný hop - kterej asi bude mít tendenci se samovolně povolovat:-(
Ale jak říkám - asi - to potvrdí nebo vyvrátí až dlohoudobější zkušenost. Co se týče střelby dělal jsem jen rychlé srovnání s TM AK47 v základu s 6,03 hlavní a TM tedy lítalo výrazně dál i přesnějš - zhruba o 5-10m a přesnost cca o 20% lepší. Ale to opravdu může být jen tou hlavní. Neberte si z toho žádné přesné a konečné výsledky, ale prostě počítat s tím, že TM AK47 střílí líp než CM AK47, ale zas ne o tolik aby se to v akci mohlo nějak moc projevit.
Některé teď možná sklamu, protože nenapíšu nic o střevech a to z jednoduchého důvodu - mech jsem vůbec neotevíral.

Moje konečné hodnocení je takové, že CM AK47 rozhodně není 100% Marui klon, ale když vezmu v úvahu, že nejlevnějš se dá TM AK koupit zhruba za 6900 Kč a CM AK koupíte ani ne za 3500 a to včetně aku a nabíječky... tak to pak myslím není co řešit a jsem ochotný těch pár "detailů" přehlídnout, resp. předělat k obrazu svému.
Takže skvělý nový způsob jak k dobrému kalachu příjít = spousta nových malých airosfťáčků.. to teď bude asi radost na akcích:-(
A ještě poslední smysluplná věc - počítejte že jednotlivé díly z CM a TM nemusí být mezi sebou kompatibilní. Např. jsem zkoušel vyměnit víko závěru a to z CM je o něco kratší takže na CM pak máte pěknou škvíru do zbraně. Nebo třeba narvat botku z CM na TM je pěkný zvukový zážitek (hrozně to skřípe). A asi bych mohl pokračovat kdybych měl možnost zbraně porovávat déle... což jsem bohužel neměl, takže to bude ode mě asi vše.
Pokud by byly nějaké dotazy, piště do diskuze někdo vám určitě odpoví.autor: FOA


Žádné komentáře
 
Military & Airsoft Team

Rady, Tipy a Triky na PC


Mozilla.sk - základňa slovenskej lokalizačnej komunity

© 2007 - 2008 drakenSE™, Airsoft Portal, airsoftportal.webgarden.cz