Airsoft Portal

Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Airsoftové zbrane

Classic Army SCAR

Tak a je tu další recenze ze stáje Dewtex. Opět je to “pouze“ překlad, jelikož nám zatím žádný prodejce neposkytl zbraň na zničení. Moc hodní strejdové z Airsoftextreme nám však dovolili přeložit jejich recenzi na pecku letošního léta. A co na tom, že ani nevěděli, kde že ty Čechy jsou.

scar


-Unikátní sériové číslo
-Kovová páka závěru
-7mm kovová ložiska v mechaboxu
-„Točák“ na 300BB
-Kovová sklopné hledí a muška
-Kovová horní část těla
-Odolná plastová spodní část těla a sklopná pažba
-Akumulátor až 9,6 mini type
-Záchyt zásobníku ovladatelný z obou stran zbraně

Zkratka SCAR znamená Special Operations Forces Combat Assault Rifle. Byla navržená fi. FN Herstal tak, aby splnila současné a budoucí požadavky Amerických SOF. V současnosti má SCAR za sebou několik fází testů a hodnocení USSOCOM a je připraven k zařazení do výzbroje operátorů SOCOM. Předpokládá se, že všechny nasazené SCAR a všechny budoucí zbraně jednotlivce již nebudou černě zbarvené, ale žlutohnědé (tan), aby se přizpůsobily barvě prostředí v současných i budoucích konfliktech. SCAR je za 40 let první úplně nový design útočné pušky, která bude ve velkém množství zavedena do výzbroje. Pokud byste chtěli vědět více o této zbrani, pak detailnější informace týkající se historie, vývoje a technických vlastností můžete najít na internetu. Například zde.

1

Vzhled
CA SCAR-L je extrémně kvalitně vyrobené AEG. Konečná podoba této zbraně předčila všechna naše očekávání. Tóny barev žlutohnědých částí a tmavší pískové kovové tělo se skvěle doplňují (poznámka autora.: Tato barva u mě způsobuje omývací "úchylku". Když příjdu z lesa a najdu na ní čmouhu hned jdou plasty dolů a následně pod kartáč a horkou vodu). Dokonce i zásobník je v barvě pískového těla. Do zbraně pasují téměř všechny typy zásobníků M4/M16 na trhu. Celá horní část těla je CNC obráběná a zpracování je bez chybičky. Barva a struktura kovových mířidel, plynového nástavku a hlaveně jsou obzvláště povedené ( hledí CA vypadá lépe než to, které jsme viděli na skutečné SCAR!). Laserem psané signování je na levé straně těla a je na něm unikátní číslo, jako na všech AEG značky CA. Na těle je několik šroubů rozmístěných tak, aby napodobilo ostrý SCAR a dotáhlo vzhled této zbraně. Žádný detail nebyl opomenut a žádné polovičaté řešení použito při výrobě této zbraně.SCAR má plně nastavitelnou sklopnou pažbu. Kvůli přesnému zachování rozměrů a proporcí je pažba schopna pojmout pouze akumulátory typu mini ( pasují až do 9,6V), aby se zachovala schopnost nastavit a sklopit se. Botka pažby je pogumována a pohodlná když jí zalícíte.

2

Zde mužete vidět SCAR se sklopenou pažbou. Pažba se při sklopení mírně svažuje, tak aby nechala volný vyhazovač.

3

Mini akumulátor se vkládá do kořene pažby. Jeho výměna se nejlépe provádí tak, že…

4

Vyšroubujete šroubek, který drží vysouvací část pažby…

5

Odšroubujte vrut, kterým se nastavují podélné polohy…

6

Připevníte vysunovací pažbu zpět…

7

A teď jen vysouvejte pažbu dokud se pohodlně nedostanete do prostoru akumulátoru.

8

Imbus klíče a jiné nástroje můžete uložit do malé přihrádky v pažbě, do které se dostanete vytlačením osičky, která drží patku na místě.

10
9

CA SCAR je vybaven robustními oky pro popruh na levé i pravé straně zbraně.

11
12

Zde můžete vidět zadní oka na popruh.

13
14

Tato dvojice obrázků demonstruje nastavitelnost lícnice. Po stisknutí horního tlačítka můžete nastavit požadovanou výšku.

16

Pažba je zatahovatelná. Černé tlačítko těsně před botkou pažby fixuje jednu ze tří poloh.

SCAR je teké jedna z mála zbraní která je vlídná i k levákům. Zde jsou hlavní činitelé.

18

Táhlo závěru lze odmontovat a přišroubovat ho na levou či pravou stranu. Díky tomu se i leváci dostanou rychle a pohodlně k nastavení ho-upu.

18
19

Tlačítko záchytu zásobníku je protaženo na levou stranu těla, takže leváci si konečně vychutnají rychlé přebíjení. Záchyt zásobníku na pravé straně je na stejném místě jako u série zbraní AR-15.

20
21

Přepínač režimu střelby je levo-pravostranný a je podobný tomu na TM Sig 552. Místo toho, aby byly přepínače spojeny osou probíhající skrz tělo a mechabox, je přepínání řešeno pomocí dvou ozubených kol na povrchu machaboxu.

23
22

Zde můžete vidět tyto kola v červených kroužcích. Povšimněte si, že SCAR má mechabox typ II se 7mm ložisky.

24

Sklopné hledí je nastavitelné ve dvou rovinách. Každé pootočení je doprovázeno hlasitým „klik“ a nechtěná změna pozice je téměř vyloučena. Zpracování je na výbornou.

25

Zpracování sklopné mušky je také bez chybičky. Vše je velmi pevné a dodává vám pocit, že tato zbraň byla přímo stvořena pro hrubé zacházení. Dokonce i nastavitelný přepínač na plynové trubici vydává své „klik“ při přepnutí.

Výkon
Kadence CA SCAR je vysoká a mechabox zní přímo skvěle. V něm najdeme ty nejlepší součástky které CA může nabídnout. Teflonový válec, hliníková hlava pístu a kovový vodič pružiny. Vzorek měl úsťovou rychlost přibližně 100-102m/s s 0,20g BB a kadencí 800 ran za minutu s akumulátorem 8,4V. S acu 9,6V se kadence vyšplhala na 1000 ran za minutu. To je docela skvělé, ale rozhodně ne moudré. Zuby na pístu by se na zbrani v základu mohly obrousit. Hlavním důvodem této vysoké kadence je použití 7mm ložisek. Odpor je pak téměř zanedbatelný a proto, i když zbraň používá pouze mini akumulátor, nemusíte se s běžným upgradem bát o jeho životnost. S upgradem na 120m/s akumulátor 8,4V/1400mAh vydržel cca 1200 ran.

31

Jak můžete sami vidět je rozborka docela snadná. Pár osiček a šroubů a máte horní část těla společně s hop-upem a hlavní dole. Dostat mechabox z dolní části těla už taková legrace není.

27

Hop-up vypadá jako kříženec toho z M15 a AUGu.

28

Uvnitř mechabox vypadá stejně jako CA CQB až na delší trysku.

29

Zde můžete vidět polykarbonátový píst s hliníkovou hlavou a vodič pružiny.

30

Do zbraní SCAR dává CA svoje motory s vysokým kroutícím momentem.

SCAR jsme testovali se všemi kompatibilními zásobníky, které jsou v současnosti na trhu. Jediné které kompatibilní nebyli jsou následující:

• G&P 130 midcaps
• G&G Thermold
• AMP Tactical Hicaps
• TM Type 89 magazine

Upgradování
Když už jsme věděli úsťovou rychlost zbraně v základu, mysleli jsme si, že bude mít stejné výsledky jako M15A4. Zkontrolovali jsme vypodložkování a kompresi pístu a dost nás překvapilo, že nebylo potřeba provádět téměř žádné další nastavení. Promazali jsme píst, válec a O-kroužek, tak aby byla těsnost co největší. Podložky nepotřebovali náš zásah. Použily jsme pružinu Guarder SP120 a naměřily hodnoty kolem 124-126m/s s kadencí 700 ran za minutu. Zbraň měla odběr pouze 16A. Při akumulátoru 9,6V se kadence vyšplhala na 800+.

Budoucí vývoj
Ačkoliv bude skutečný SCAR vyráběn pro armádu pouze v žlutohnědé barvě, věříme, že CA bude (a měla by) brzy vyrábět i verzi v bavě černé. Také se můžeme těšit na verzi SCAR-H. Také stejně jako u série M15 bude pravděpodobně vydáno několik konverzních kitů hlavní pro CQB, útočnou pušku a sniper verzi. Také věříme, že CA předvídala zájem airsoftové komunity o možnost mít akumulátor s větší kapacitou a vyrobí pažbu, které bude schopná pojmout větší akumulátor na úkor realističnosti a funkčnosti.

Závěr
CA SCAR je na pohled na omak skvělou zbraní. Detailní zpracování, kvalitnější vnitřnosti a vyšší výkon. Toto AEG je jediné svého druhu a každý se za ním otočí. Classic Army vyrobila zbraň, u které můžeme s jistotou říci, že umlčí všechny, kdo tuto značku pomlouvali. Nenašli jsme na této zbrani ŽÁDNOU vadu. Vyšší cena (kolem $400) je ospravedlněna kvalitou výroby a výkonem. Byli jsme ohromeni touto zbraní a i když jste nebyli její fandové, tak jimi velmi brzy budete.

autor: preložené zo zahraničného zdroja

Žádné komentáře
 
Military & Airsoft Team

Rady, Tipy a Triky na PC


Mozilla.sk - základňa slovenskej lokalizačnej komunity

© 2007 - 2008 drakenSE™, Airsoft Portal, airsoftportal.webgarden.cz