Airsoft Portal

Vitajte na stránke. Здраствуй! Welcome! Willkommen!

Články

CLO a DPH - internetový obchod v US

Otázka: Dobrý den, pokud si objednám zboží na internetovém obchodu v US, jmenovitě amazon.com, kde a jak zaplatím clo a DPH? Děkuji

Odpoveď: Dobrý den,

zásilky zboží, které bylo objednáno u organizací zabývajících se prodejem prostřednictvím elektronické komunikace se zákazníkem, mohou být do tuzemska zasílány poštou nebo organizacemi provádějícími kurýrní služby.

Zboží, které je do Společenství dovezeno ze států, které nejsou členskými státy Společenství (tzv. třetí země), je pod celním dohledem a při propuštění do volného oběhu podléhá vyměření celního dluhu. Celním dluhem je clo, daň z přidané hodnoty a další poplatky vyměřované při dovozu zboží.

Základem pro vyměření cla je celní hodnota. Do celní hodnoty zboží, které má obchodní povahu, se kromě vlastní hodnoty zboží započítává poštovné v celkové výši. Nezapočítávají se poštovní poplatky, které by měly být vybrány za úkony provedené v zemi dovozu. Jedná-li se však o zásilky neobchodní povahy, tj. zboží určené výhradně k soukromému nebo osobnímu použití příjemce nebo jeho rodinných příslušníků, nezahrnuje se poštovné do celní hodnoty zboží. Toto ustanovení se týká výhradně zásilek podaných k poštovní přepravě, netýká se zásilek zasílaných prostřednictvím kurýrních služeb.

Do základu pro vyměření daně z přidané hodnoty při dovozu zboží se kromě celní hodnoty a připadajícího cla a spotřební daně vždy zahrnují i náklady na přepravu, tedy i poštovné.

Výši celní sazby si můžete zjistit na stránkách Celní správy: http://www.cs.mfcr.cz v Jednotném celním sazebníku pro rok 2006 – TARIC

Pro více informací můžete kontaktovat Celní správu.
Žádné komentáře
 
Military & Airsoft Team

Rady, Tipy a Triky na PC


Mozilla.sk - základňa slovenskej lokalizačnej komunity

© 2007 - 2008 drakenSE™, Airsoft Portal, airsoftportal.webgarden.cz